Rozmýšľate, či využiť služby tlmočníka?

Kedy sa obrátiť na profesionálneho tlmočníka a jeho služby?

Zdieľaj s priateľmi

Keď príde na tlmočenie rokovania, vedenie firmy v rámci šetrenia nákladov často siaha po internom kolegovi. Rozmýšľate, či využiť služby tlmočníka?

Interný tlmočník – áno, či nie?

Skúste si predstaviť, že máte pred sebou dôležité rokovanie, ktoré má viesť k podpisu kontraktu alebo dohody, ktorá bude riešiť vaše obchodné vzťahy. V prípade, že ide o zástupcov firmy, ktorí chcú rokovať v materinskom jazyku (čínština, vietnamčina, bengálčina), tak je jasné, že budete potrebovať služby tlmočníka.

Čo však v situácii, že rokovanie bude vedené v angličtine, nemčine, maďarčine a viete, že sa týmto jazykom dohovoríte? V takejto situácii sú firmy náchylné vystačiť si s interným zamestnancom.

V prípade že ide o odborníka na danú oblasť s jazykovými zručnosťami na úrovni štátnice z daného jazyka, môže to byť dobrý postup. Ak si však daný kolega nie je úplne istý svojimi znalosťami, môže sa stať, že na rokovaní príde k dezinterpretácii niektorých dohôd a neskôr k nesprávnemu zapracovaniu do zmluvy.

Takýto postup môže viesť neskôr k zvýšeným nákladom, alebo dokonca k nevýhodnosti kontraktu. A nielen to.

Kamarátka tréma

Mávate trému, keď máte rozprávať pred väčším počtom ľudí? Skúsili ste to už niekedy? A skúsili ste to v rodnom jazyku, alebo aj v cudzom jazyku? Ak sa rozhodnete, že necháte tlmočenie na starosti internému zamestnancovi, ktorý síce dokonale ovláda reč a aj odbor, ale nemá skúsenosti so živým tlmočením pred väčšou skupinou ľudí, môže to skončiť fiaskom.

Kamarátka tréma sa zvykne ozvať v najnevhodnejšej chvíli. V ojedinelých prípadoch môže spôsobiť nielen trasúci sa hlas alebo nepresnosti, ale dokonca aj fyzické zrútenie. Nechceme samozrejme strašiť. Iba čerpáme z našich skúseností.

Simultánne tlmočenie


Overený tlmočník vás nenechá „v štichu“

Naši tlmočníci sú overení a sú zvyknutí pracovať pod tlakom a stresom. Majú  skúsenosti s tlmočením pred veľkými skupinami ľudí alebo na konferenciách.  Kedy sa obrátiť na profesionálneho tlmočníka a jeho služby? Odporúčame  v prípadoch, keď ide o dôležité rokovania, alebo konferencie, spoľahnúť sa na odborníkov.

Ak vás táto možnosť zaujíma a v najbližšej dobe budete potrebovať pomôcť s tlmočením, obráťte sa na nás. Kalkuláciu vám spracujeme online do dvadsiatich minút od zadania.


Zdieľaj s priateľmi

Comments are disabled.

Verified by MonsterInsights