Shoptet: Preklad e-shopov a optimalizácia pre medzinárodný trh

shoptet

Zdieľaj s priateľmi

Naša cesta k partnerstvu so Shoptetom

S rastúcou popularitou e-commerce a zvýšeným dopytom po medzinárodných obchodných príležitostiach sme sa zamerali na spoluprácu s platformou Shoptet. V uplynulých rokoch sme totiž boli svedkami výrazného presunu ľudí do online priestoru. To ovplyvnilo nielen zábavu, ale aj prácu a nakupovanie. Tento trend priniesol nové výzvy aj pre nás ako prekladateľskú agentúru. Musíme sa vedieť rýchlo a efektívne prispôsobiť meniacim sa potrebám našich klientov. Odpoveďou sú spoľahlivé a kvalitné prekladateľské služby pre ich online projekty.

Shoptet je lídrom v poskytovaní e-commerce riešení v Českej republike a na Slovensku. Ako Shoptet Partneri máme možnosť ponúknuť naše prekladateľské a jazykové korektúrové služby e-shopom. Tie tak môžu rozšíriť svoje pôsobenie na zahraničné trhy a osloviť širšie publikum. Naším cieľom je preto pomôcť efektívne a kvalitne prekladať a lokalizovať obsah webstránok. To ich prevádzkovateľom umožní dosiahnuť lepšiu viditeľnosť vo vyhľadávačoch a vyššiu mieru konverzie.

V nasledujúcom článku vám ukážeme, ako zabezpečiť kvalitné preklady pre váš e-shop na Shoptete. Naša spolupráca tak môže prispieť aj k vášmu úspechu.

shoptet
Podobným spôsobom sme pomohli jednému z našich klientov, e-shopu nurmea.sk, s príchodom na slovenský trh (NURMEA je obchod s výživovými doplnkami aj takých značiek, ktoré na Slovensku ešte nemajú zastúpenie). Práca na prekladoch a jazykových korektúrach z/do maďarského a anglického jazyka nás priviedla k jedinečnej príležitosti – stať sa partnerom a dodávateľom pre Shoptet.
 

Čo je Shoptet?

Shoptet poskytuje e-commerce riešenia a umožňuje podnikateľom ľahko a efektívne vytvárať a spravovať svoje internetové obchody. Shoptet doplnky poskytujú širokú škálu tvorby a administrácie e-shopov, vrátane dizajnu, marketingu, platobných brán a logistických riešení. Vďaka tomu majú podnikatelia nielen dokonalý prehľad o svojich produktoch, objednávkach, či zákazníkoch, ale Shoptet navyše poskytuje množstvo nástrojov na podporu predaja a marketingu, čo z neho robí atraktívne riešenie pre začínajúcich aj skúsených online predajcov. S viac než 30 000 aktívnymi e-shopmi je Shoptet lídrom na českom a slovenskom trhu.
 
Kroky k získaniu partnerstva
Aby sme sa stali partnerom Shoptetu, museli sme prejsť viacerými krokmi:
 1. Registrácia a kontaktný formulár: Najprv sme kontaktovali Shoptet cez ich Partnerský portál a prostredníctvom formulára sme vyplnili potrebné údaje o našej spoločnosti, poskytovaných službách a referenciách.
 2. Test: Po odoslaní žiadosti sme pravidelne komunikovali s tímom Shoptetu a odpovedali sme na podrobne spracované otázky vo forme testu. Cieľom tohto kroku bolo zabezpečiť, že naše služby a znalosti zodpovedajú očakávanej úrovni a požiadavkám.
 3. Online stretnutie: Po splnení všetkých úloh tím dôkladne posúdil naše výsledky a po úspešnom absolvovaní testu sme sa spojili cez videohovor. Tu sme sa o spolupráci so Shoptetom porozprávali do hlbších detailov – o našej firme, ako pracujeme s klientmi, či máme klientov aj na Shoptete, čo môžeme očakávať a čo naopak môžu zákazníci očakávať od nás.
Vyhodnotenie a následné kroky
Vyhodnotenie našich odpovedí prebehlo hladko, vďaka čomu sme získali pozitívnu spätnú väzbu od Shoptet tímu. Následne nás oficiálne zaradili do ich zoznamu profesionálnych dodávateľov v oblasti prekladateľských a jazykových služieb. Táto spolupráca nám otvorila nové možnosti a priniesla ďalšie výzvy. Shoptet nás začal odporúčať svojim klientom, ktorí potrebujú prekladateľské a korekčné služby pre svoje e-shopy.
 

Čo očakávame od platformy Shoptet?

Očakávame, že prostredníctvom Shoptetu budeme dostávať rôznorodé zadania, ktoré spočívajú predovšetkým v nasledujúcich oblastiach:: Korektúra textov v slovenčine aj v cudzom jazyku, aby sme zabezpečili najvyššiu kvalitu obsahu.
 • Preklady popisu produktov: Prekladáme popisy produktov, parametrov, značiek a kategórií, čo je kľúčové pre e-shopy, ktoré chcú osloviť širšie publikum.
 • Export a import textov produktov: Pomáhame pri exporte a importe textov, čo umožňuje jednoduchú a efektívnu správu viacerých jazykových verzií e-shopov.
 • Jazyková korektúra: Poskytujeme jazykovú korektúru v slovenčine aj v cudzích jazykoch, čo zaručuje gramaticky správne a štylisticky vhodné texty.
 • SEO podpora: Cudzojazyčná podpora SEO je dôležitá pre e-shopy, ktoré sa chcú zviditeľniť vo vyhľadávačoch v rôznych krajinách.
 • Automatické preklady: Pomáhame s vkladaním a upravovaním automatických prekladov priamo v Shoptete a zvyšujeme tak efektivitu a kvalitu prekladov.

Kto sme a čo môžeme ponúknuť?

Sme odborníci na prekladateľské služby a jazykovú korektúru, ktorí ponúkajú široké spektrum služieb pre majiteľov e-shopov na Shoptet. Naša ponuka zahŕňa preklady a korektúry v týchto jazykoch: čeština, slovenčina, angličtina, maďarčina, rumunčina, nemčina, poľština, a ďalšie podľa požiadaviek zákazníkov. Medzi ďalšie komplexné prekladateľské a korektorské riešenia patria:
 • Preklady a lokalizácia: Zabezpečujeme precízne preklady a lokalizáciu webových stránok, produktových popisov, marketingových materiálov a ďalších textov.
 • SEO optimalizácia: Naše preklady optimalizujeme pre vyhľadávače, čo zvyšuje šance na lepšie umiestnenie e-shopov vo vyhľadávačoch a tým aj návštevnosť a predaj. Pomôžeme vám tak zlepšiť viditeľnosť vašich stránok v rôznych jazykoch.
 • Import a export textov: Efektívne spracovanie textových súborov pri importe a exporte. S našou pomocou zabezpečíte hladký prechod medzi rôznymi jazykovými verziami vašich stránok.
 • Jazyková korektúra: Dbáme na to, aby texty boli nielen gramaticky správne, ale aj čitateľné a pútavé a upravíme vaše texty do perfektnej podoby v slovenčine aj v cudzom jazyku.
Naše služby sú ideálne pre e-shopy, ktoré chcú rozšíriť svoje pôsobenie do viacerých krajín a potrebujú profesionálne preklady a korektúry. S nami môžete očakávať nárast návštevnosti a zlepšenie používateľskej skúsenosti, čo vedie k zvýšeniu predaja a spokojnosti vašich zákazníkov. Naša odbornosť a zameranie na detaily nám umožňujú poskytnúť vám preklady, ktoré presne odrážajú vaše obchodné potreby a ciele.
Partnerstvo so Shoptetom nám otvára dvere k novým príležitostiam a výzvam. Veríme, že naša spolupráca prinesie obojstranné výhody a prispeje k úspechu mnohých e-shopov, ktoré využívajú Shoptet ako svoju platformu. Tešíme sa na budúce projekty a veríme, že naša odborná práca prinesie očakávaný výsledok všetkým našim klientom.
Ak máte záujem o naše služby, neváhajte nás kontaktovať cez náš online formulár alebo prostredníctvom odkazu na Shoptet Partnerov: Preklady bez hraníc – Shoptet Partneri a radi vám pomôžeme s vašimi prekladateľskými potrebami.

Zdieľaj s priateľmi

Comments are disabled.

Verified by MonsterInsights